אקרו נדל"ן בשיתוף עם תדהר ו Q נדל"ן מקימים את קומפלקס המגורים משה שרת כיכר המדינה.
הקומפלקס כולל 4 בניינים יוקרתיים בעיצוב אדריכלי ייחודי, בסמוך לגן גרמניס הצמוד, במיקום הנחשק והאינטימי של הצפון הישן.
הפרויקט משתרע על פני מגרש בשטח של 5.5 דונם, וכולל 4 בניינים בני 8 קומות המשקיפים לעבר גן גרמניס. תמהיל הדירות מגוון וכולל דירות גן, פנטהאוזים, וכן דירות 3-5 חדרים.

פרויקט זה מתווסף לשורה של פרויקטים חדשים באיזור כיכר המדינה ביניהם פרויקט וייצמן של אקרו נדל"ן ברחוב וייצמן, פרויקט פנקס וייצמן של קבוצת רוזיו וצמח המרמן ועוד.

הפרויקט קרוב לעורק התחבורה המרכזי המוביל אל כביש החוף ונתיבי איילון, תחנת הרכבת סבידור מרכז, מסוף האוטובוסים הצמוד והקו הסגול של הרכבת הקלה בתחנת ויצמן העתידית במרחק כמה דקות הליכה.

משה שרת כיכר המדינה
משה שרת כיכר המדינה

 

 

 

 

 

 

קרו נדל"ן הינה חברה יזמית מהמובילות בתחום הנדל"ן בישראל, המתמחה בהקמת פרויקטים רחבי היקף באזורי ביקוש והשבחתם. לחברה ניסיון רב שנים בהן יזמה והקימה מגוון רחב של פרויקטים יוקרתיים למגורים, משרדים, מסחר ומלונאות. את החברה מוביל צוות אינטגרלי מקצועי המלווה את הצלחות החברה לאורך שנים רבות.

בשורה משמעותית לתוכניות התחדשות עירונית בתל אביב: ועדת הערר אישרה את פרויקט מתחם ברקאי בתל אביב

ועדת הערר דחתה את ההתנגדויות לתוכנית  התחדשות עירונית שיזמו החברות תדהר, קיו נדל"ן ואקרו נדל"ן, שיוצגו על ידי משרד ענת בירן – עורכי דין, ואישרה את הפרויקט  שבמסגרתו ייבנו 17 בניינים חדשים ו-370 דירות, שטחי מסחר, משרדים ומבני ציבור

ועדת הערר לתכנון ובנייה מחוז תל אביב דחתה את רוב ההתנגדויות שהוגשו לתוכניות התחדשות עירונית בשכונת אפקה בתל אביב, ונתנה אור ירוק למימוש הפרויקט לאחר שנים של תכנון והתדיינויות. מדובר בתוכנית למתחם ברקאי שיזמו החברות תדהר, קיו נדל"ן ואקרו נדל"ן, שיוצגו על ידי עורכי הדין ענת בירן, אפרת לרנר ורון נבון ממשרד ענת בירן – עורכי דין.

לפי התוכנית, ייהרסו 9 בנייני רכבת ישנים בני 3 קומות ובהם 113 דירות, ובמקומם ייבנו 17 בניינים חדשים בני 8 קומות ו-370 דירות, שטחי מסחר, משרדים ומבני ציבור. המתחם ממוקם בין בית הלוחם מצפון, נתיבי איילון ממזרח, רחוב מאיר נקר ברמת אביב ג' ממערב, והווילות של שכונת אפקה מדרום. בעלי הדירות במתחם התקשרו כבר בשנת 2016 עם החברות לביצוע פרויקט התחדשות עירונית, ומשרד ענת בירן מלווה את התוכנית מראשיתה.

התוכנית הופקדה במרץ 2021 להתנגדויות, ובאוגוסט של אותה שנה ההתנגדויות נדחו ברובן על ידי הוועדה המקומית. בעלי הווילות בשכונת אפקה הגישו ערר, בטענה כי התוכנית איננה תואמת את הוראות תוכנית המתאר הכוללנית בעיר תא/5000, וכי היא כוללת זכויות בנייה מכוח תמ"א 38 החורגות מהזכויות האפשריות מכוח תוכנית זו וממדיניות הוועדה המקומית.

כמו כן, בעלי הווילות טענו כי התכנון המוצע מהווה שינוי דרמטי לעומת התכנון הקיים ואינו משתלב במרקם הבנוי הקיים. הם טענו לפגיעה באיכות החיים שלהם ובאופי השקט והכפרי של השכונה שעיקרה בנייה צמודת קרקע, ודרשו מוועדת הערר לצמצם את היקפי הבנייה, להנמיך את הבניינים ולהפחית את כמות הדירות שייבנו. עוד טענו כי התוכנית איננה מציעה פתרונות תחבורתיים ראויים או פתרונות חניה הולמים, תעמיס על התשתיות הקיימות ותיצור מצוקת חניה והעמסה על התנועה.

ועדת הערר דחתה את הטענות, וקבעה כי מדובר בתוכנית התחדשות עירונית המשפרת את המצב הקיים ומייצרת עיצוב ותכנון מידתי ביחס לסביבה. כן נקבע, כי התכנון המוצע מאפשר ליצור מתחם מגורים חדש ומשמעותי, בסטנדרטים עדכניים התואמים את התפיסה העירונית של ציפוף מרקמים עירוניים, מבלי לחרוג מהוראות תוכנית המתאר הכוללנית, ולצד זאת מסדיר תשתית איכותית הכוללת מגרש חדש למבני ציבור, תוך טיפול בהיבטי התנועה.

נקבע, כי התוכנית מוסיפה לתמהיל יחידות הדיור בסביבה על ידי הקטנת ממוצע גודל הדירות ובכך מוסיפה אפשרות למגוון נוסף של משקי בית לגור בסביבה זו. היא מקצה 45 דירות בדיור בהישג יד ומאפשרת מרחב יותר נעים להולכי רגל. התוכנית גם מסדירה מעברים, מסדירה חניון ציבורי פתוח וחניה תת קרקעית, ומשפרת את מערך הדרכים.

ועדת הערר קבעה, כי התוכנית תואמת את הוראות תא/5000 וניתן לאשרה כפי שהיא בסמכות ועדה מקומית לפי תוכנית המתאר הכוללנית. היא הותירה את זכויות הבנייה ללא שינוי, את גובה הבניינים וכמות יחידות הדיור, ואישרה את השטח הפרטי הפתוח המוצע. השינוי המשמעותי היחיד שהורתה ועדת הערר לעשות בתוכנית הוא להגדיל את תקן החניה בפרויקט מתקן של 0.8 ל-1 חניה לדירה.

לדברי עו"ד ענת בירן, "העררים גרמו לעיכוב מיותר של שלוש שנים באישור הפרויקט אולם "סוף טוב הכל טוב", ואנו שמחים על החלטתה החד משמעית של ועדת הערר המאפשרת לפרויקט החשוב לצאת לדרך. ועדת הערר קבעה כי התוכנית ראויה על כל היבטיה, היא תשפר משמעותית את המצב הקיים הן עבור בעלי הדירות והן עבור הסביבה כולה".

עורכת דין ענת בירן . צילום רז רוגובסקי
עורכת דין ענת בירן . צילום רז רוגובסקי

הפרויקט ייבנה במרכז העיר, במקום בו שכן מלון עדן המיתולוגי שאירח שועי עולם. הוא כולל בניין בוטיק יוקרתי בן 9 קומות עם קומת מסחר בקרקע, שלל מתקנים לרווחת הדיירים, וכן שימור של חזית המלון ההיסטורי

פרויקט "עדן" כולל בניין בוטיק יוקרתי בן 9 קומות – קומת מסחר בקרקע ומעליה 8 קומות למגורים, שלל מתקנים לרווחת הדיירים, וכן שימור של חזית המלון ההיסטורי, שהוא אייקון ירושלמי ותיק. בפרויקט מוצעות למכירה 78 דירות בתמהיל הכולל 2,3,4,5 חדרים ופנטהאוזים יוקרתיים.

מחירי הדירות בפרויקט מתחילים מ-3,180,000 שקל ומהחברה נמסר כי עד כה נמכרו בפרויקט 18 דירות.

יפה סדן, סמנכ"לית השיווק והמכירות בקבוצת יוסי אברהמי: "לאחר שקיבלנו היתר חפירה ודיפון, עלינו על הקרקע לתחילת עבודות הפיתוח. אנו צופים קבלת היתר בנייה מלא בתוך מספר חודשים . מדובר בפרויקט בוטיק הכולל בניין אינטימי נמוך בניגוד למגדלים באזור, והוא משלב בין יוקרה, מיקום אידאלי בקרבת כל מוקדי המורשת, התרבות והבילוי, וגם פיסת היסטוריה".

הבניין החדש ישלב בין מגורי יוקרה לבין מבנה לשימור. הפרויקט מעוצב בסגנון הבאוהאוס ומשמר את צביונו ההיסטורי של מלון עדן. פרויקט עדן ממוקם במרכז העיר בפינת רחוב הלל המקשר בין רחוב המלך ג'ורג' לרחוב בן-סירא ולממילא, במקביל למדרחוב בן-יהודה, ובקרוב לכל מוקדי העניין הירושלמיים המיתולוגיים, החנויות, בתי הקפה הידועים והמסעדות, הפאבים ובנייני המשרדים. במרחק של מספר דקות הליכה ניתן להגיע לשוק מחנה יהודה, לכותל המערבי, לקניון ממילא, לבית הכנסת הגדול ולבית כנסת ישורון ולשכונת רחביה. בקרבת הפרויקט צפוי לקום קו רכבת קלה חדש שיחבר לכל חלקי העיר.

פרויקט עדן, שייבנה בהתאם לתקן התו הירוק, כולל את כל שירותי הדיירים הדרושים לחיי היומיום ונמצאים בקדמת הטכנולוגיה העכשווית – ביניהם חדר כושר מאובזר, בריכת שחיה מקורה ומחוממת ובריכת פעוטות, מתחם טיפולים מרווח, חלל פילאטיס חדשני, חלל עבודה משותף, בית כנסת, מקווה גברים, חדר ישיבות, ומועדון דיירים. הבניין כולל לובי כניסה מפואר וגבוה במיוחד עם אטריום מרהיב משולב צמחיה ופינות ישיבה, מעליות זכוכית משוכללות, מתקן חניה רובוטי תת קרקעי, ועמדת שמירה בלובי הראשי.

על תכנון הפרויקט אחראי האדריכל יגאל לוי – שלו ניסיון רב שנים במבנים לשימור, על עיצוב הפנים אמון המעצב מיכאל אזולאי.

תמונה: הדמיה פרויקט בורלא אקרו נדל"ן 

אקרו נדל"ן מדווחת לבורסה כי חתמה  על הסכם  עם בעלי הזכויות בדירות בבניינים ברחוב בורמה 20– 38 מספרים זוגיים בתל אביב

בהמשך לזכיית היזם בהליך הזמנה להציע הצעות ל ייזום הפרויקט פינוי בינוי במקרקעין שפרסמה עזרה ובצרון חברה לשיכון בע"מ

הפרויקט כולל ת הריסת הבניינים הקיימים על המקרקעין הרשומים בכ- 2 בתים משותפים ובניית פרויקט בהיקף זכויות בניה כולל של כ16,720- מ"ר עיקרי ושירות ( שיכלול כ- 186 דירות חדשות) מתוכן תוקצינה לבעלים 80 דירות. בנוסף תבנה אקר עד כ1,815- מ"ר למסחר, וכ- 700 מ"ר מבני ציבור והכל בכפוף לאישור מוסדות התכנון המוסמכים.

הוצאתו לפועל של הפרויקט כפופה להתקיימות מספר תנאים מתלים אשר בהם אקרו נדל"ן צריכה לעמוד.

מקור: מאיה בורסה ניירות ערך תל אביב

תוספת בנייה משמעותית למתחם העסקים "מטרופולין" בנתניה: לראשונה מגדל משרדים בן 40 קומות, ותוספת 3 קומות למבנה המשרדים שבבנייה

הוועדה המקומית נתניה אישרה את תוספת הבנייה לפרויקט, שישלב מרכז עסקים חדשני מהגדולים שהיו בעיר, בהיקף כולל של כ-100,000 מ"ר במגדל בן 40 קומות ובניין בן8 קומות משרדים מעל קומת מסחר בקרקע הנמצא בשלבי בנייה מתקדמים

קבוצת איציק תשובה, הבונה את מתחם העסקים "מטרופולין" בנתניה, מדווחת כי קיבלה את אישור הוועדה המקומית נתניה להגדלה משמעותית של זכויות הבנייה בפרויקט: אושר לחברה להוסיף מגדל משרדים בן 40 קומות עם שימושי מסחר ושטחי ציבור, ו-3 קומות למבנה המשרדים הקיים שכבר נמצא בבנייה.

מתחם העסקים מטרופולין "Tshuva Business Center" (TBC) הוא אחד מפרויקטי הדגל של קבוצת איציק תשובה בנתניה הנבנה ברחוב גיבורי ישראל, העורק הראשי של אזה"ת החדש פולג. מיקום זה הוא הבולט ביותר באזה"ת ונמצא בסמיכות להצטלבות גשר הארי טרומן וכביש 2, עובדה ההופכת את המתחם לנגיש ביותר מבחינה תחבורתית.

המתחם ישלב מרכז עסקים חדשני מהגדולים שהיו בעיר, בהיקף כולל של כ-100,000 אלף מ"ר לאחר הגדלת הזכויות–בשלבי תכנון. לפרויקט ליווי בנקאי מבנק מזרחי טפחות. היקף הפרויקט לאחר תוספת הזכויות יעמוד על כ-1.4 מיליארד שקל. על התכנון אמון משרד "רמי וימר אדריכלים". תיאום תיכנון ופיקוח על בניית המגדל יעשה ע"י המהנדסים גיא שם טוב ומשרד אפרתי מדפיס.

לדברי איציק תשובה, יו"ר ובעלים קבוצת איציק תשובה, "אנו שמחים ומודים על החלטת הוועדה המקומית לאישור תוספת הבנייה בפרויקט, ובטוחים כי התועלת ממנו תגבר – הן לעיריית נתניה והן לחברות ותאגידים המחפשות משרדים ברמת A קלאס מחוץ לתל אביב העמוסה. מדובר בפרויקט מדהים שזכה להבעת אמון מובהקת של המערכת הפיננסית בישראל, שהכירה באיכות הפרויקט כמו גם ביכולותיה ובעוצמתה של החברה. מדובר באחד ממתחמי העסקים הגדולים והמרשימים שהיו בנתניה, והוא זוכה לביקושים גבוהים מצד המגזר העסקי".

סטנדרט הבנייה בפרויקט גבוה ומוקפד, המפרט עשיר ורמת הגימור גבוהה בכל המבנה ובחללים המשותפים. המתחם הוא פתוח עם נוף פנורמי וללא בניינים סמוכים, המשלב שטחים ירוקים נרחבים, ומאפשר לדיירים חלוקת חללים ועיצוב בהתאמה אישית. התכנון יהיה מודולרי ויאפשר לחברות גדולות להתפרש על פני קומה שלמה, או לחלופין לחלק את הקומות לשטחים בגדלים שונים בהתאמה אישית ודינמית. בין החללים מרפסות גדולות הצופות אל נוף פתוח וגג ירוק ורחב.

בפרויקט תיבנה שדרת מסחר בקומת הקרקע ובה שלל חנויות, מסעדות, ברים ובתי קפה תחת כיפת השמיים, שביניהם יעבור מעין רחוב פנימי. מעל קומת המסחר תוקם גינה ירוקה לשימוש הדיירים והמבקרים במתחם, וכן מתוכננים מרתפי חנייה רחבי ידיים.

צילום: כפיר סיון 

פרופ' ליאו ליידרמן: "אין מחנק אשראי בענף הנדל"ן הישראלי, ההפך הוא הנכון"

היועץ הכלכלי הראשי של בנק פועלים חשף בפני סמנכ"לי הכספים של חברות הנדל"ן המובילות בישראל תחזית חיובית לענף הנדל"ן בעיקר בתקופה שאחרי המלחמה. הוא גם ציין כי המשק מתאפיין עד כה בחוסן משמעותי, תוך אמונה ורצון במגזר העסקי לבחון ולנצל את ההזדמנויות שיש היום בשוק ויהיו גם ביום שאחרי.

"כאשר מסתכלים על היקפי האשראי בענף הנדל"ן אנחנו רואים התמתנות בשיעורי הגידול, וזאת ירידה שהתחילה עוד לפני המלחמה בתחילת 2023. זאת, על רקע העלייה בריבית ואי הוודאות שנוצרה במשק בעקבות הרפורמה המשפטית. עם זאת, חשוב להבהיר שאין ולא יהיה מחנק אשראי במשק הישראלי גם אם המלחמה לא תסתיים בקרוב. שוק הכספים מאופיין ברמת נזילות גבוהה, והאשראים הבנקאיים והחוץ בנקאיים ערוכים למימון של פרויקטים אטרקטיביים, הכול במידת הזהירות וניהול הסיכונים המתאימים."
דברים אלו הוצגו ע"י פרופ' ליאו ליידרמן היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים באירוע שערכה אתמול ( 6 בפברואר ) רובי קפיטל חברת מימון והשקעות הנדל"ן, לסמנכ"לי כספים של חברות נדל"ן מובילות.
פרופ' ליידרמן סיפק לסמנכ"לי הכספים תחזית חיובית לענף במבט לשנה וחצי או שנתיים הקרובות. ככל שהמלחמה תסתיים בקרוב יותר, כך הענף יוחזר לחזור לנורמליות מוקדם יותר. בראיית מאקרו על כלל המשק הוא ציין כי אם אוקטובר 2023 היה חודש שהזכיר את פרוץ משבר הקורונה והכל קפא, הרי שמאז המשק מוכיח את חוסנו וניתן לומר שכלכלת ישראל מפתחת "שגרת מלחמה".
לדבריו, בטווח הקצר קיים הסיכון שקבלנים בינוניים או קטנים יקלעו לקשיי נזילות, אבל המערכת כולה היא חזקה ורבים הגורמים העסקיים העוסקים במיפוי הזדמנויות ליום שאחרי המלחמה. "אני מאמין גדול בענף הבנייה והדיור בישראל ואחרי המלחמה נראה כאן הזדמנויות גדולות. כבר בחודש דצמבר ראינו עלייה משמעותית בפעילות הענף ביחס לאוקטובר ונובמבר. אחרי המלחמה צפויה תנופת פיתוח ושיקום. זאת, במקביל לאפשרות של גידול במספר העולים לארץ ובנוסף לביקוש הנגזר מהגידול הדמוגרפי בישראל. סקטור ההשקעות בבנייה מהווה היום קרוב ל- 14% מהתוצר במשק. מדובר בענף שגם משפיע רבות על ענפים אחרים. אני מקווה שהממשלה תבין שיש כאן ענף עם פוטנציאל להיות מנוע מצוין לצמיחה ותעסוקה".
בנושא הריבית הוא ציין "אנו מעריכים שלאחר המתנה קצרה בנק ישראל ימשיך להוריד את הריבית במהלך השנה ובסוף שנת 2024 ריבית בנק ישראל תעמוד בסביבה של 3.8% לשנה." לסמנכ"לי הכספים העוסקים בתכנון פיננסי הוא אמר "מומלץ לשכוח מעולם של ריבית אפס, בכל תכנית עסקית שאתם עושים רצוי לחשוב במונחי ריביות ריאליות של בנקים שחזרו ויישארו בטריטוריה חיובית".

פרופ' ליידרמן הדגיש שבטווח הקצר, החסם המשמעותי והדומיננטי בענף הבינוי והשיכון הוא המחסור בעובדים. זאת על רקע יציאתם מהשוק של כ- 80,000 עובדים פלשתינאים. "כרגע אין צפי שהעובדים הפלשתינאים יחזרו לפחות בשנה או בשנתיים הקרובות. עם הזמן המצב מתחיל להשתפר, אולם עדיין חלק ניכר מאתרי הבנייה אינם פעילים או שפועלים ברמות נמוכות יחסית לפוטנציאל". הוא הוסיף, "המאמץ העיקרי של הממשלה והתאחדות הקבלנים כעת הוא בהבאת עובדים מחו"ל, בעיקר מהודו וסרי לנקה. גורמים המעורבים בתהליך מעריכים שקיים סיכוי סביר שלקראת סוף השנה נראה כאן תוספת של כ- 50 אלף עובדים ממקומות אלה".
בנושא מחירי הדיור הוא ציין כי : "נכון להיום מחירי הדיור במומנטום של ירידה מסוימת, כולל ההטבות שקבלנים נותנים על מנת למשוך רוכשים, אבל הצפי שלנו שלקראת המחצית השנייה של השנה עשויה להגיע התאוששות מסוימת במחירים".
יעקב ניצן, מנכ"ל ושותף בחברת רובי קפיטל ציין בכנס, כי גם לפני ה – 7 באוקטובר שוק הנדל"ן התנהל בסביבה לא פשוטה עם ריבית שהלכה ועלתה במהלך השנה שקדמה למלחמה והובילה לעצירה בביקושים. המלחמה הוסיפה לאי הוודאות וגם יזמים שרצו להשתתף במכרזי מנהל לא ידעו כיצד לתמחר את הקרקעות, כיצד לקבוע שווי של קרקע במצב של היום. אז ראינו שיש שחקנים קטנים שיצאו מהשוק, ושחקנים אחרים שנכנסו למצב של המתנה או חיפשו שיתופי פעולה שמטרתם לפזר סיכונים. למרות זאת ניתן לומר שמדינת ישראל נכנסה למלחמה עם כלכלה חזקה. בעקבות הורדת הריבית, יחד עם הצעדים הממשלתיים צפויים לשיקום וייצוב המשק, והתחזקות המגמות הדמוגרפיות הקיימות בישראל אנו עתידים לראות חזרה של שוק הנדל"ן לעוצמת עשייה משמעותית בחציון השני של 2024 ".
לדבריו, "רובי קפיטל מנהלת כיום מסגרות אשראי בהיקפים של למעלה מ 14 מיליארד שקלים ועובדת עם הבנקים והגופים המוסדיים הבכירים בישראל. כיום החברה מציעה ליזמים פתרונות מימון אטרקטיביים מותאמים לשוק הדינמי והמשתנה באמצעות יצירתיות פיננסית עסקית ומתן פתרונות המתמקדים בחשיבה מחוץ לקופסא".
עומר אלפרן, שותף ומנהל השקעות ראשי בחברת רובי קפיטל הציג בכנס את פעילות האקוויטי של החברה, קרן ספיר, וציין כי הקרן שהקימה הקבוצה, מציעה לחברות הנדל"ן להיכנס כשותפה בחברות או בפרויקטים כפתרון שהוא חלף פתרונות אחרים של מימון הון עצמי דוגמת אג"ח או מזנין. פתרון האקוויטי מותאם לכל חברות הנדל"ן בישראל, כאשר צוות ספיר מורכב ממומחים שהגיעו מעולם היזמות ומציע לחברות הנדל"ן שותפות אמיתית לצד מומחיות פיננסית, מערך קשרים רחב וידע וניסיון בענף.
בנושא זה ציין פרופסור ליאו ליידרמן כי פתרונות האקוויטי לשוק ה'מידל מרקט' הוא אפיק מעניין ומתבקש בשוק של היום.

בין המשתתפים בכנס היו סמנכל"י הכספים ומנהלים של חברות יזמות ובנייה מובילות וביניהן אזורים, אפריקה ישראל מגורים, אשדר, אקרו נדל"ן, אחים שרבט, קבוצת בראל, רם אדרת, בוני התיכון, יובלים, קבוצת אביב, קטה גרופ, י.ד.ר, ינוב, הכשרת הישוב, אבני דרך, גרופית, תצפית, קן התור ועוד.

התחדשת עירונית בנתניה: אורון נדל"ן זכתה במכרז יזמים לתכנון וביצוע פרויקט התחדשות עירונית נוסף ברחוב גורדון בעיר, בהיקף של כ- 106 יח"ד

ממשיכים להתרחב ולצמוח בתחום ההתחדשות העירונית: חברת אורון נדל"ן, מקבוצת אורון אחזקות והשקעות, מצרפת פרויקט שלישי בעיר נתניה, במסגרת התחדשות עירונית.

אורון נדל"ן זכתה במכרז יזמים שביצעו דיירי רח' גורדון 26-28 בעיר, והיא צפויה להתחיל בקרוב בהליכי התכנון לפרויקט.

במסגרת הפרויקט ברח' גורדון, יפונו שני הבניינים הקיימים הכוללים 32 יח"ד, ובמקומם ייבנו 106 יח"ד במגדל אחד של כ 16 קומות

פרויקט זה הוא הפרויקט השלישי שמקדמת החברה בעיר, ומצטרף לשני פרויקטים שכבר נמצאים בשלבי תכנון שונים.

הראשון, ברח' ראשון לציון בעיר, במסגרתו יפונו שני בניינים ובהם 32 דיירים, ובמקומם ייבנה מגדל בן 19 קומות, ובו כ- 93 יח"ד.

הפרויקט היוקרתי ממוקם בקו שני לחוף הים של נתניה, מה שמבטיח את מיקומו האטרקטיבי ואת הנוף הנפלא עבור רוכשי הדירות בפרויקט.

פרויקט נוסף שמקדמת אורון נדל"ן בימים אלה בנתניה, ממוקם בשכונת טוברוק הותיקה, המזוהה עם בנייני הרכבת הישנים והנמוכים. במסגרת הפרויקט, שברחוב משולם רהט בעיר, יפונו 3 בניינים, הכוללים כ -44 יח"ד, ובמקומם ייבנה מגדל של כ-30 קומות ולצידו בניין בן 9 קומות הכולל  כ-176 יח"ד עם שילוב של שטחי מסחר.

חברת אורון נדל"ן מקדמת בימים אלה את בנייתן של אלפי יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית בת"א (דרך השלום), בבת ים (החשמונאים, הדדי, משה סנה, מתחם קהילת סלונים-רבינוביץ-תותחנים), בגבעת אולגה (רח' הגדוד העברי), בחולון (ביאליק, חנקין ) בחיפה ( בר דוד האי , סעדיה גאון), בבאר שבע, הוד השרון, פרדס חנה, אור יהודה, ירושלים, רמת גן ובערים נוספות ברחבי הארץ.

גל קסטל, משנה למנכ"ל אורון נדל"ן: "אורון נדל"ן שמה את הדייר במרכז, והדבר בא לידי ביטוי גם בבחירה שעשו דיירי רחוב גורדון. אנחנו גאים להרחיב את פעילות החברה בתחום ההתחדשות העירונית בנתניה בפרט ובכל רחבי הארץ בכלל,

ולאפשר לדיירים ולרוכשים העתידיים ליהנות מסטנדרט התכנון והבניה של אורון.  מדובר בתחילתו של תהליך משמעותי ואנחנו גאים להוביל אותו עבור הדיירים בפרויקט והרוכשים בעתיד".

לפרטים נוספים: אורלי נעים, יועצת תקשורת 052-7555713

*קרדיט א-סטודיו. פרוייקט חברה חדשה של קרן נדל"ן

חברת קרן נדל"ן בונה 24 דירות חדשות בבניין בוטיק בן 7 קומות ברחוב חברה חדשה 5 בתל אביב, אחד מהאזורים הכי שוקקי חיים של תל אביב

חברת קרן נדל"ן החלה את עבודות הבנייה בפרויקט "קרן בחברה חדשה" ברחוב חברה חדשה 5 בתל אביב, אחד מהרחובות הסובבים את כיכר המדינה בצפון החדש בתל אביב.

מדובר בפרויקט תמ"א 38/2 – הריסה ובנייה מחדש, שבמסגרתו החברה תבנה 24 דירות חדשות בבניין בוטיק בן 7 קומות, במקום 12 דירות ישנות בבניין בן 3 קומות על עמודים שנהרס לאחרונה. קרן נדל"ן היא גם היזם וגם המבצעת בפרויקט. צפי האכלוס – סוף שנת 2026.

לדברי יותם רבינוביץ', סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת קרן נדל"ן, "תחילת הבנייה התאפשרה למרות מלחמת "חרבות ברזל" ולמרות ההגבלות על אתרי הבנייה. יש המון קשיים בתקופה הזו ואנו שמחים על צליחת האתגרים שעמדו בדרך להריסת הבניין ותחילת הביצוע של הפרויקט.. הפרויקט הינו פרויקט בוטיק אינטימי במיקום מנצח, ודייריו ייהנו מחוויית מגורים אורבנית תל אביבית. האזור כולו מתפתח מאוד בשנים האחרונות וצפוי להשתדרג במידה ניכרת".

תמהיל הדירות בפרויקט כולל דירות 3, 4 ו-5 חדרים, דירות גן, מיני פנטהאוז ופנטהאוזים גדולים. הבניין נבנה עפ"י תקני הבנייה הירוקה, יהיו בו שתי מעליות ומקומות חניה, ושטחים ציבוריים המשתלבים עם הסביבה, והוא ייהנה מנוף פתוח הפונה לגן הגת. על התכנון אחראי משרד רבין אדריכלים. לאחרונה נמכרה בפרויקט דירת פנטהאוז בת 5 חדרים, בשטח 140 מ"ר ומרפסת בשטח 16 מ"ר בקומה ה-7 (קומת הגג) של הבניין, במחיר של 10 מיליון שקל.

הפרויקט ממוקם ברחוב חד סטרי ושקט באחד מהאזורים הכי שוקקי חיים של תל אביב. במרחק הליכה ממנו ניתן למצוא מוסדות תרבות, מוזיאונים, מסעדות, בתי קפה, פארקים קטנים, שירותים עירוניים וקרבה ונגישות לפארק הירקון ולצירי תנועה ראשיים. אזור כיכר המדינה מאופיין כאזור משפחתי ושקט, שופע פעילויות ומלא באווירה תל אביבית. הפרויקט נמצא בלב שכונה אשר בה ובסביבתה שפע של מרכזי חינוך ותרבות, גנים, בית ספר יסודיים, גימנסיה הרצליה ותיכון חדש.

קרן נדל"ן החלה בימים האחרונים גם את הבנייה של פרויקט "ישגב על הגן" ברחוב עולי הגרדום 11 בשכונת ישגב ברמת החייל בתל אביב, הממוקם דקות ספורות מאזור ההייטק והתעסוקה של רמת החייל. הפרויקט כולל שני בנייני בוטיק בני 5 קומות ובהם 26 יח"ד חדשות.

לחברת קרן נדל"ן פעילות ענפה בתחום ההתחדשות העירונית במטרופולין ת"א ובגוש דן – החברה בנתה ואכלסה כבר 13 פרויקטים ובהם 326 יחידות דיור בערים רמת גן, תל אביב והרצליה. כיום החברה בונה ומקדמת עוד 20 פרויקטי התחדשות עירונית בתל אביב, גבעתיים, חולון, רמת השרון והרצליה, ובהם כ-530 דירות חדשות.

אורון נדל"ן זכתה במכרז יזמים לתכנון וביצוע פרויקט התחדשות עירונית נוסף ברחוב גורדון בעיר, בהיקף של כ- 106 יח"ד

ממשיכים להתרחב ולצמוח בתחום ההתחדשות העירונית: חברת אורון נדל"ן, מקבוצת אורון אחזקות והשקעות, מצרפת פרויקט שלישי בעיר נתניה, במסגרת התחדשות עירונית.

אורון נדל"ן זכתה במכרז יזמים שביצעו דיירי רח' גורדון 26-28 בעיר, והיא צפויה להתחיל בקרוב בהליכי התכנון לפרויקט.

במסגרת הפרויקט ברח' גורדון, יפונו שני הבניינים הקיימים הכוללים 32 יח"ד, ובמקומם ייבנו 106 יח"ד במגדל אחד של כ 16 קומות

פרויקט זה הוא הפרויקט השלישי שמקדמת החברה בעיר, ומצטרף לשני פרויקטים שכבר נמצאים בשלבי תכנון שונים.

הראשון, ברח' ראשון לציון בעיר, במסגרתו יפונו שני בניינים ובהם 32 דיירים, ובמקומם ייבנה מגדל בן 19 קומות, ובו כ- 93 יח"ד.

הפרויקט היוקרתי ממוקם בקו שני לחוף הים של נתניה, מה שמבטיח את מיקומו האטרקטיבי ואת הנוף הנפלא עבור רוכשי הדירות בפרויקט.

פרויקט נוסף שמקדמת אורון נדל"ן בימים אלה בנתניה, ממוקם בשכונת טוברוק הותיקה, המזוהה עם בנייני הרכבת הישנים והנמוכים. במסגרת הפרויקט, שברחוב משולם רהט בעיר, יפונו 3 בניינים, הכוללים כ -44 יח"ד, ובמקומם ייבנה מגדל של כ-30 קומות ולצידו בניין בן 9 קומות הכולל  כ-176 יח"ד עם שילוב של שטחי מסחר.

חברת אורון נדל"ן מקדמת בימים אלה את בנייתן של אלפי יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית בת"א (דרך השלום), בבת ים (החשמונאים, הדדי, משה סנה, מתחם קהילת סלונים-רבינוביץ-תותחנים), בגבעת אולגה (רח' הגדוד העברי), בחולון (ביאליק, חנקין ) בחיפה ( בר דוד האי , סעדיה גאון), בבאר שבע, הוד השרון, פרדס חנה, אור יהודה, ירושלים, רמת גן ובערים נוספות ברחבי הארץ.

גל קסטל, משנה למנכ"ל אורון נדל"ן: "אורון נדל"ן שמה את הדייר במרכז, והדבר בא לידי ביטוי גם בבחירה שעשו דיירי רחוב גורדון. אנחנו גאים להרחיב את פעילות החברה בתחום ההתחדשות העירונית בנתניה בפרט ובכל רחבי הארץ בכלל,

ולאפשר לדיירים ולרוכשים העתידיים ליהנות מסטנדרט התכנון והבניה של אורון.  מדובר בתחילתו של תהליך משמעותי ואנחנו גאים להוביל אותו עבור הדיירים בפרויקט והרוכשים בעתיד".

לפרטים נוספים: אורלי נעים, יועצת תקשורת 052-7555713

הבניין החמישי מתוך שישה כולל 128 דירות, מתוכן 37 בנות 3 חדרים. המתחם הוקם עבור חובבי הבישול והאירוח, וכולל תכנון תואם בתוך הדירות ובשטחים המשותפים 

חברת קרסו נדל"ן פותחת לשיווק את המגדל החמישי מתוך שישה (E) במתחם המגורים "אומאמי" בשכונת נאות אריאל שרון בקרית אונו, שכולל 128 יחידות דיור, מתוכן 37 דירות הן בנות 3 חדרים. בניינים A ו-B כבר בנויים ומאכלסים 256 משפחות. בניינים  Cו-D נמצאים בבנייה ובשיווק, והבניין השישי בפרויקט ייצא לשיווק בהמשך. מחירי הדירות בבניין שיצא כעת לשיווק – החל מ-2.89 מיליון שקל ל-3 חדרים, 3.595 מיליון ₪ עבור 4 חדרים ו – 3.995 מיליון ₪ עבור 5 חדרים

פרויקט אומאמי הוא מתחם מגורים שהוקם עבור חובבי הבישול והאירוח. הפרויקט כולל 742 יח"ד ב-6 מגדלים בני 31 קומות סביב פארק שכונתי בשטח 13 דונם. תמהיל הדירות בפרויקט מגוון ביותר וכולל דירות 3,4,5 חדרים בקומות שונות, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. דיירי המתחם ייהנו משבילי הליכה, בוסתן עצי פרי, גינות עשבי תיבול, פינות ישיבה מוצלות וגינה קהילתית. הפרויקט תוכנן על ידי משרד האדריכלים יסקי מור סיון המוביל, בשילוב עם אדריכליות הפנים קארן ראובני ולימור לניאדו תירוש.

לדברי מיכל גליק, סמנכ"ל השיווק בקרסו נדל"ן, "לאור הביקוש הגבוה, אנו יוצאים בשיווק של מגדל נוסף בפרויקט 'אומאמי', שאף הוא מותאם לחובבי הקולינריה והאירוח. הבניין מציע מגוון של דירות למכירה, לקהלים שונים ורחבים. ירדנו בתכנון הפרויקט לפרטים הכי קטנים, הן בתוך הדירות והן בשטחים המשותפים בכל מגדל. מאות המשפחות שכבר מתגוררות במגדלים נהנות מסביבת מגורים נעימה ושלמה, במיקום מצוין בעל נגישות תחבורתית גבוהה".

תכנון הפרויקט לוקח בחשבון את הרצון לבשל יותר במטבח מאשר לאכול בחוץ, ולארח בבית. כך למשל, בכל אחד ממגדלי המגורים מוקם חדר יין לאחסון וקירור יינות עם תא פרטי לכל משפחה, המקורר בטמפרטורה ולחות אידיאליים לצורך שמירה על היין. בנוסף, בחדר היין תהיה מכונת קרח תעשייתית ושולחן אבירים גדול למטרת ערבי יין משותפים לדיירים. המטבחים תוכננו לפרטי פרטים מבחינת מקומות אחסון, אי עבודה עם הכנה לכיריים, ובחלק מהדירות קיימת הכנה להתקנת תנור אפייה נוסף. סביב האי במטבח מתוכננים מקומות ישיבה. במרפסות מותקנת תשתית לגינת תבלינים ו הכוללת מערכת השקיה מובנית ובקר השקיה ממוחשב, בנוסף לנקודות מים וגז.

רובע אריאל שרון אשר התפתח מאוד בשנים האחרונות, ממוקם כולו מדרום לאוניברסיטת בר אילן ומצפון מערב לשכונת קריניצי החדשה וכפר אז"ר.ועתיד לכלול עם סיום הבנייה כ-1,615 יח"ד, כ-148 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה ושטחים ירוקים בהיקף כולל של כ-50 דונם.

החברה השלימה את תהליך ההנפקה (IPO) של מרבית פעילותה בברזיל בדרך של הצעת מכר

תמורת ההנפקה תסתכם לכ- 301 מיליון ריאל ברזילאי, כ-226  מיליון ש"ח

ג'י סיטי, חברת נדל"ן גלובאלית העוסקת ברכישה, השבחה, פיתוח וניהול של נדל"ן מניב לשימושים מעורבים לרבות מסחר, מגורים ומשרדים באזורים אורבאניים צפופי אוכלוסין בערים מרכזיות, מודיעה היום כי השלימה את המכרז של הנפקת מרבית פעילותה בברזיל וקיבלה התחייבויות בהיקף של כ-301 מיליון ריאל ברזילאי, כ-226 מיליון ש"ח לרכישת יחידות ההשתתפות של Gazit Malls FII, קרן ברזילאית להשקעות בנדל"ן אשר נמצאת בבעלותה המלאה של החברה. יחידות ההשתתפות שיימכרו בהצעת המכר משקפות כ-19% מהון המניות של המנפיקה.

יחידות ההשתתפות מונפקות במחיר המשקף הנחה של כ-16% ביחס למחירם בספרי החברה (ומהווה כ-9% הנחה על מחיר הנכסים), כמקובל בעסקאות במבנה דומה בשוק הברזילאי.

הקרן המנפיקה מחזיקה בחמישה מרכזים מסחריים בסאו פאולו (וכן קרקעות סמוכות בהיקף זניח): Internacional (80.1%), Mais Shopping (100%), Morumbi Town (100%), Shopping Light (100%) ו- Prado Boulevard (98%), אשר רשומים נכון ליום 30 בספטמבר, 2023 בספרי החברה בשווי הוגן של כ- 2.5 מיליארד ריאל ברזילאי (כ- 1.9 מיליארד ש"ח). לקרן חוב לטווח ארוך בסך של כ-700 מיליון ריאל, כ-550 מיליון ש"ח, כך ששווי הקרן נטו (NAV) הוא כ-1.8 מיליארד ריאל, כ-1.35 מיליארד ש"ח. לאחר ההנפקה, ג'י סיטי תמשיך להחזיק ישירות במלוא הבעלות בנכסים נוספים בברזיל שאינם נמנים על נכסי הקרן , אשר רשומים בספרי החברה ליום 30 בספטמבר, 2023 בשווי הוגן של כ- 560 מיליון ריאל ברזילאי (כ- 421 מיליון ש"ח).

גזית ברזיל, חברה בת של החברה, תנהל את נכסי הקרן בתמורה לדמי ניהול שנתיים בגובה 0.75% משווי הספרים של הקרן, בתוספת דמי הצלחה בסכום המותנה בהשגת אמות מידה מקובלות, אשר נקבעו בהסכם הניהול שנחתם בין קרן הנדל"ן וגזית ברזיל. השלמת הצעת המכר וקבלת התמורה צפויה ביום 31 בינואר, 2024.

חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל ג'י סיטי: "אני מודה להנהלה ולצוות של גזית ברזיל על השגת היעד החשוב הזה, וזאת במסגרת יישום התוכנית האסטרטגית של הקבוצה למיקוד עסקי, הורדת המינוף, חיזוק ההון והגדלה משמעותית של יתרות הנזילות של החברה, כמו גם יצירת מקורות הכנסה נוספים לקבוצה מדמי ניהול. אני מודה גם למשקיעים החדשים על הבעת האמון בחברה ובנכסיה. מהלך זה פותח את הדלת בפנינו להקטנת החשיפה ולהגדלת הרווחיות שלנו בברזיל ומחזק את מעמדנו בשוק הנדל"ן המניב בסאו פאולו כמנהלי ובעלי נכסים איכותיים. אנו נרגשים לפתוח את שנת 2024 עם מהלך יוצא דופן זה ונמשיך לפעול ליישום התכניות האסטרטגיות שלנו, לטובת כל בעלי העניין בחברה."

חיים-כצמן
חיים-כצמן

 

 

 

 

 

 

 

המסחר במניית Gazit Malls (GZIT11) צפוי להיפתח ביום רביעי ה-7.2.2024. טקס פתיחת המסחר המסורתי (Ring The Bell) צפוי למחרת, יום חמישי ה-8.2.2024.

אודות G City

G City הנה חברת נדל"ן גלובאלית העוסקת ברכישה, השבחה, פיתוח וניהול של נדל"ן מניב לשימושים מעורבים לרבות מסחר, משרדים ומגורים באזורים אורבאניים צפופי אוכלוסין בערים מרכזיות. ליום 30 בספטמבר, 2023 הקבוצה מחזיקה ומנהלת 92 נכסים המשתרעים על שטח בנוי להשכרה של כ- 1.9 מיליון מ"ר בשווי של כ- 37 מיליארד ש"ח.  מידע נוסף באתר החברה: www.G-City.com