קבוצת לוינשטין ויניב כהן החזקות מקדמות פרויקט פינוי בינוי ובו 216 דירות במתחם ריינס ברמת השרון.

חברת א.לוי  מקדמת פרויקט ברחוב אוורבוך 19

בית וגג משווקת פרויקט בסמטת המעלות

מישהב מקדמת פרויקט ברובע הדר ברחוב גולומב. ואילו רק חלק מהפרויקטים הצפויים

MYTOWN מבצעת פרויקט ברחוב רמז  בנווה מגן.

זוהי רשימה חלקית של פרויקטים המתבצעים ומתוכננים להיבנות ברמת השרון. יחד עם זאת תושבי רמת השרון מודאגים נוכח הצמיחה והחשש כי התשתיות והכבישים יהיו גדולים על רמת השרון ולא יוכלו להכיל את כמות התושבים החדש. ברחוב בלפור לדוגמא עתיד לקום פרויקט נוסף ומול פרויקט זה כבר קיימת התנגדות של תושבי נווה מגן והסביבה אשר חוששים מיזמים אשר יבנו לגובה של 20 קומות ויותר.

 

בינתיים חברת לוינשטיין מקדמת את פרוקיט ריינס ולפי ההודעה לעיתונות כבר נמצאת בהליכים מתקדמים :

קבוצת לוינשטין וחברת יניב כהן החזקות מקדמות פרויקט פינוי במתחם ריינס ברמת השרון, הכולל בניית 216 יחידות דיור חדשות ב-7 בניינים בני 7-20 קומות, במקום 86 יחידות דיור ישנות שייהרסו ויפונו. החברות קיימו בימים האחרונים כנס דיירים במתחם ובו חתמו על הסכמי פינוי בינוי מעל ל- 50% מבעלי הדירות, אשר יזכו לדירות חדשות ומשודרגות.

התוכנית ממוקמת בשכונת מורשה במזרח רמת השרון, בין הרחובות ריינס והרב קוק. המתחם מחולק במצב החדש לשלושה תתי מתחמים שבהם יהיו בסך הכל 270 יחידות דיור, שייבנו במקום 104 דירות קיימות ב-6 מבני שיכונים ישנים על פני כ-15 דונם. החברות זכו בשניים מתתי המתחמים. בעלי הדירות צפויים לקבל דירה חדשה בתוספת 25 מ"ר, הכוללת ממ"ד, מרפסת שמש, חנייה תת קרקעית ומחסן פרטי.

הפרויקט מקודם במסלול הרשויות ובמימון הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית בשיתוף עיריית רמת השרון. שלב התכנון של התוכנית כלל את שיתוף הציבור ודיירי המתחם היו מעורבים בתהליך. חברי צוות תכנון התב"ע כוללים את משרד האדריכלים אירית צרף נתניהו, אשר אמון על האדריכלות ומהווה את ראש צוות התכנון ואת משרד אב אדריכלות נוף, אשר אמון על תכנון הנוף במתחם.

במסגרת התוכנית, שכבר נקלטה בוועדה המחוזית, ייבנו מבנים חדשים בתכנון מודרני, מבני ציבור ומסחר לשימוש תושבי המתחם החדש, לרבות בתי ספר, גני ילדים ובית כנסת. כמו כן, יחודשו תשתיות התנועה והתחבורה ובכלל זה יתווספו חניות תת קרקעיות, ותיווצר חיבוריות בין המתחם לסביבה והעיר. בנוסף, ייבנו מרחבים ציבוריים וירוקים לרווחת התושבים.

לדברי אמיר לוטן, מנהל תחום ההתחדשות העירונית בקבוצת לוינשטין, "מדובר בבניינים שנמצאים בסכנת התמוטטות ואני מברך על התקדמות הפרויקט, שצפוי לשנות את חייהם של תושבי השכונה והתושבים שיצטרפו אליהם. התוכנית תיצור מתחם אורבני חדשני עם תועלות רבות לתושבים. התב"ע כוללת גם פארק לינארי ירוק לטובת הציבור ובו שבילי הליכה ואופניים, גינות קהילתיות, מאגרי מים אקולוגיים, אזור משחק טבעי ועוד. אנו מודים לבעלי הדירות ולנציגות הדיירים על האמון שנתנו בנו ועל שיתוף הפעולה הפורה, ונפעל לתכנון ובניית פרויקט בתכנון חדשני ומוקפד. אנו זוכים להיענות רבה בקרב הדיירים במתחם ופועלים לצרף את שאר דיירי המתחם שטרם חתמו בשבועות הקרובים".