מאת: מערכת האתר

כמשקיעים, אנחנו כל הזמן שואלים את עצמנו ״איפה הכי כדאי להשקיע״?

לכל השקעה יש עלויות נוספות שתמיד צריך לקחת בחשבון.

חשוב שנזכור את העלויות האלו, ונחשב אותן, על מנת לקבל תמונה ברורה ואמיתית של התשואה (יחס בין שווי ההשקעה בנקודות זמן שונות ) הצפויה לנו מההשקעה וכך נוכל להבין היכן כדאי להשקיע.

הדבר נכון בכל השקעה, ולא רק בתחום הנדל"ן, הוא לקחת בחשבון גם את דמי הניהול, גם את עמלת ניהול ניירות ערך של הבנק, וגם את המס על ריווחי הון בעת המימוש. כך נוכל לקבל תמונה ברורה, ויכולת להשוות בין סוגי השקעות שונות, אז איפה כדאי להשקיע ולקנות נדל"ן להשקעה?

אחד משווקי הנדל"ן היותר אטרקטיביים להשקעה כיום הוא באנגליה, ומשרת אוכלוסייה של מיליונים רבים של תושבים. מדובר באזור אשר נמצא בצמיחה מתמדת עם אוניברסיטאות, תעסוקה, תחבורה, מסחר ופנאי שוקקים. בנוסף, קיימות טיסות ישירות מישראל לאנגליה, וכמובן עשרות רכבות יומיות ישירות העוברות בעיר לונדון.

בין היתרונות ברכישת נכס נדל"ן להשקעה ניתן לציין את השפל של המטבע האנגלי שמאפשר לקבל תמורה רבה יותר עבור השקלים. מיותר לציין שאנגליה היא מדינה מפותחת, דוברת אנגלית ועם מערכת משפט ורישום נכסים מסודרת. פרט טריוויה קצר –  באנגליה חיים למעלה מ- 55,000,000 תושבים (לא כולל בווילס ובסקוטלנד), וכ-9,000,000 מתוכם חיים בלונדון.

אחד הפרויקטים היותר מעניינים בשוק הנדל"ן כיום שייך לקבוצת "אורנים" ונקרא Woodland View . מדובר על חברה אשר פעילה במרכז לונדון החל משנת 2000 והקימה באמצעות חברות אנגליות פרויקטים בהם מאות דירות ושטחי מסחר. במרכז הפרויקט הנוכחי (שכבר נבנה) עומדות דירות מושכרות, מרוהטות ומאובזרת בשכונת מגורים צעירה, תוססת ומלהיבה בלב לונדון. העלות היא החל מ- 2,000,000 ש"ח.

הפרויקט כולל בנייה ירוקה והשכונה נבנתה בסמוך לנהר ה- Thames והמרינה בצמוד לפארק, מרחק קצר מהרכבת התחתית והרכבת הקלה. כמו כן נמצא מרחק קצר ממרכזי הקניות והעסקים במרכז העיר. Woodland View מסתמן כהשקעה בטוחה באחת מן הערים הטובות בעולם.