השקת הרכבת הקלה תאיץ את שוק המשרדים והדירות בפתח תקוה

נכסים ליד מערכות תחבורה ציבורית נמכרים בדרך כלל בפרמיה בשל נכונותם של חברות ואנשים לשלם עבור גישה למקום העבודה והפנאי. הרכבת הקלה החדשה מאפשרת גישה מהירה מתל אביב  לפתח תקווה ומייצרת למעשה פוטנציאל לאיזור משרדים חדש וזול יותר לאורך רחוב זבוטינסקי וסמוך לבית החולים בילינסון ומשרדי ממשלה.

אם ננתח עסקאות שנעשו בארצות אחרות , תמיד שולמה פרמיה  על דירות ומשרדים עם ההכרזה של הגעת רכבת תחתית או קלה לאיזור החדש

כל שיפור בתחבורה ציבורית, רכבת קלה או תחתית צפויים להעלות את ערך הדירות או המשרדים בקרבת התחנה. מחקר שנערך על ידי Nationwide מראה כי נכסים במרחק של 500 מטר מתחנת רכבת תחתית נושאים פרמיה של 10.5% בהשוואה לאלה המרוחקים יותר קילומטר. לונדון היא דוגמה קיצונית אבל בערים נוספות באנגליה משתקפת פרמיה בעלות הדירות והמשרדים הקרובים לתחנת רכבת תחתית או עילית.

אצלנו, הקו היחיד מאפשר הגעה נוחה מתל אביב לפתח תקווה. לא מן הנמנע שנראה מעבר של חברות לאיזורי מסחר חדשים בפתח תקווה אחרי הכל מדובר על חיסכון של מיליונים בשנה לחברות גדולות ועם נגישות קלה למשרד מתל אביב  לא תהיה בעיה להעביר את המסר לעובדים.

בנושא הדיור העלייה תקרה בשלב כזה או אחר אך כרגע ההיצע של הרכבת קלה מפתח תקווה מאפשר הגעה לבני ברק ותל אביב  אבל עדיין לא מדובר במערכת הסעה מפותחת כמו במדינות אירופה וארה"ב.

מטרופארק פתח תקווה מתחם הייטק ומסחר חדש מוציא לשיווק משרדים  בגדלים שונים עם אופציה למעטפת או גמר מלא. מטרופארק פתח תקווה כנראה יהיה מתחם המשרדם הראשון בפתח תקווה  ( כ 350 מטר מתחמת הרכבת הקלה ) אשר יהנה ממיצוב החדש, מרחק הליכה מהרכבת הקלה.