ההון העצמי הוא החסם העיקרי של זוגות צעירים לרכוש דירה, והחברה מאפשרת להם לחסוך את ההון העצמי בתשלומים על חשבון מחיר הדירה

חברת יורו ישראל יוצאת בשיווק פרויקט "יורו GLOW" בנתיבות, בשכונת מעלות הנחל החדשה שנבנית בעיר. הפרויקט כולל 350 יחידות דיור ב-15בניינים בני 9 קומות ו-5 קוממות, כמו גם שטחי מסחר ושטחים משותפים לרווחת הדיירים. יורו זכתה במכרז רמ"י לקרקע בחודש דצמבר 2023.

החברה מוציאה כעת לשיווק את השלב הראשון של הפרויקט, הכולל 140 יח"ד ב-4 בניינים בני 5 קומות ו-2 בניינים בני 9 קומות. תמהיל הדירות כולל דירות 3, 4, 4.5, 5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. כל דירה תקבל חניה ומחסן. הפרויקט כולל גם לובי מעוצב וגבוה, מועדון דיירים, חדר אופנים ועגלות, ומעליות מהירות. יהיה גם פיתוח סביבתי המתוכנן על ידי יועץ פיתוח. דירות 3 חדרים יימכרו החל מ-1.28 מיליון שקל. הפרויקט קרוב לפארקים ירוקים, לאגם של העיר נתיבות ולפארק ייחודי שמתוכנן ובו מתקני משחקים מיוחדים. על התכנון אחראי משרד אילן לוי אדריכלים.

לרגל היציאה לשיווק, יורו ישראל יוצאת בהטבה אטרקטיבית לרוכשי הדירות בפרויקט שזוהי דירתם הראשונה (בעיקר זוגות צעירים). ברוח התקופה, במצב שבו אחד מבני הזוג שירת בצבא, בביטחון או בתחום הרפואה ואשר תורם למאמץ המלחמתי, החברה מאפשרת לשלם 7% ממחיר הדירה במעמד הרכישה, ואת היתרה עד ל-25% ממחיר הדירה ב-36 תשלומים חודשיים עד למסירה. אם מדובר בדירת 3 חדרים שמוצעת למכירה בפרויקט תמורת החל מ-1.280 מיליון שקל, הרוכשים ישלמו 6,555 שקל בכל חודש. למעשה, ההטבה מחליפה את המשכנתא מהבנק, ומסייעת לזוגות צעירים שלא מצליחים לגייס את ההון העצמי המינימלי לרכישת דירה כפי שדורש הבנק. כך, הם ישלמו סכום קבוע בכל חודש, ולאחר 36 חודשים ייקחו משכנתא מהבנק ל-75% הנותרים מהתשלום. המבצע תקף עד ל-15 ביוני או ל-30 דירות ראשונות.

עפרה חדד, סמנכ"לית ומבעלי יורו ישראל, מציינת כי "לאחר שיחות רבות שקיימנו עם זוגות צעירים מחוסרי דירות, ולאור היכרות עמוקה שלי עם המערכת הבנקאית, הבנו שהחסם המרכזי העומד בפניהם הוא גיוס ההון העצמי המינימלי לרכישה. זאת למרות ששני בני הזוג עובדים ואף משתכרים ברמה טובה יחסית. לכן חשבנו להציע להם הטבה שאין כמותה בענף הדיור  שתסייע להם לעשות את הצעד הראשון לדירה שהם חולמים עליה. הבנו שהזוגות הצעירים מתקשים לחסוך את הכסף לאורך שנים, בין היתר על רקע יוקר המחיה בישראל, ומשכך ההטבה שלנו תהווה עבורם התחייבות כספית שהם יכולים לעמוד בה. החברה מצידה לוקחת על עצמה את המימון של ההון העצמי הראשוני שדורש הבנק המלווה. תנאי ההטבה שלנו גמישים מאוד והיא מיועדת בעיקר לזוגות צעירים ולא למשקיעים – זו אמירה חברתית מובהקת".

בקרבת הפרויקט יהיו בתי ספר, בתי כנסת ומדרשה. תחנת הרכבת במרחק נסיעה קצר, ויהיה כביש חדש שיחבר את השכונה לשאר חלקי העיר, וכן כביש יציאה מהעיר לכיוון כביש 6. תהיה גם מערכת שבילים לאופניים ועגלות שיאפשרו גישה למוסדות החינוך והמסחר ללא חציית כבישים.

שכונת מעלות הנחל בנתיבות נבנית במסגרת תמ"ל 1051 שקודמה ע"י הותמ"ל. לפי התוכנית, בשכונה ייבנו כ-3,500 דירות וכ-1,800 מ"ר בשטחי מסחר ותעסוקה.

הפרויקט הנוכחי מצטרף לזכייה נוספת של יורו ישראל בנתיבות, לבניית 84 דירות חדשות בשכונת רמות יורם. החברה פועלת משנת 1989, ובנתה לאורך השנים פרויקטים בירושלים, מודיעין, אריאל, נתיבות, ראש העין ועוד. כיום החברה בונה פרויקטים באשקלון, אור עקיבא ויש לה פרויקטים בתכנון בת"א, בנתיבות, קריית אתא ובחיפה.