מאת: מערכת

בחודש אוקטובר האחרון לבדו נמכרו 3,986 דירות חדשות לציבור הרחב – זינוק של 42.5% לעומת אוקטובר 2019 (אז נמכרו 2,797 דירות חדשות), וקפיצה של 16% לעומת חודש ספטמבר האחרון (אז נמכרו 3,427 דירות חדשות). כך עולה מנתונים שפירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס). על חודשים נובמבר ודצמבר אין עוד מידע רשמי, אבל גם הם מסתמנים כחלק מהמגמה של שיא מכירות הדירות בישראל.
בגלל הקורונה הריבית נותרה נמוכה, והבנקים העולמיים הודיעו כי ישאירו את הריבית נמוכה כדי לעודד פעילות במשק. זה מושך קודם כל משקיעים שרוצים לשים את הכסף במקום בטוח, בטח בתקופה ששוק ההון חווה טלטלות.

פרויקט נופיה בכניסה לבית שמש מהווה דוגמא נהדרת לתופעה. הוא ממוקם בקרבת עורקי תחבורה ראשיים ותחנת הרכבת. הפרויקט כולל 5 מגדלים בני 15 קומות הכוללים 340 יחידות דיור שארבעה מתוכם מאוכלסים.

בפרויקט ניתן למצוא מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים אחרונים, חלקם לאכלוס מיידי במבצע עד סוף חודש דצמבר (31/12) – מחיר של ₪1,990,000 בתנאי תשלום מיוחדים. הדירות מעוצבות באופן שמתאים לזוגות עם ילדים בוגרים שצריכים אגף פרטי רק עבורם. קו העיצוב המנחה שנבחר הינו אירופי, מודרני וקלאסי, שיעמוד במבחן הזמן.

לרשות דיירי הפרויקט עומד פארק פרטי המשתרע על פני כ-6 דונם וכולל פינות ישיבה, צמחיה, מסלולי ריצה ומתקני משחקים. כמו כן, בשל גובהו של הפארק, נצפה ממנו נוף עוצר נשימה לאזור צרעה. בתוך הפארק יש מעלית שמובילה את הדיירים למרכז הבילוי והפנאי שער העיר. בנוסף, הפרויקט זוכה לנגישות גבוהה לתחנת הרכבת הסמוכה וכביש 38, המאפשר גישה מהירה ונוחה לתל אביב וירושלים.

העיר בית שמש נמצאת בתנופת בנייה מאוד גדולה עם שכונות מודרניות, איכותיות מאוד, חדשות בעיר. אין ספק כי היא הפכה ליעד מבוקש באזור. את הפרויקט מובילה חברת צמח המרמן, אשר מציעה לרוכשים חווית מגורים פסטורלית באווירה כפרית.