מאת: מערכת

שכונת גלי הכרמל, שמותגה בהצלחה כ”שכונה חדשה, צעירה ותוססת”, מסתמנת כאחד מהסיפורים המעניינים של ענף הנדל”ן בעת האחרונה. בתקופה בה כותרות העיתונים מספרות מדי יום על המצב הקשה בשוק, היזמים והקבלנים אשר מתקשים למכור דירות, יש שכונה אחת בלב העיר אשר מרכזת אליה ביקושים חסרי תקדים בנוגע לדירות בטירת הכרמל.

מיקומה של "אשדר גלי הכרמל" הוא בין הים התיכון למורדות הכרמל, דבר המעניק לה ערך מוסף גבוה שקשה להתחרות בו. ממוקם בקרבת פארק רחב ידיים, בית ספר, גני ילדים וקאנטרי קלאב שכונתי. הדירות בפרויקט מרווחות מאוד ומאופיינות בתכנון מוקפד של חללי הפנים והחללים הציבוריים הכוללים בין השאר מחסן קומתי וחניות פרטיות לדיירים.

כאשר מוסיפים לכל אלו את המיקום המאפשר שקט רענן ורחוק מהמטרופולין הסואן, אך עם זאת כזה שמספק נגישות שיא לעורקי התנועה הראשיים וכן הנוף הפסטוראלי באזור המציע שטחים ירוקים מצד אחד וחופים תכולים מהצד השני, פרויקט 'דירות בטירת הכרמל' מהווה פוטנציאל אדיר להצלחה של ממש.

מנהל המכירות הארצי באשדר, אסף יעקב, דיבר על הפרויקט: "הקרבה לחיפה ולכביש החוף, הופכת את מיקום השכונה לאטרקטיבי ביותר עבור חיפאים, מכיוון שמדובר בכ-4 דקות ממת”ם. בנוסף, הקרבה לכניסה למנהרות הכרמל מאפשר להגיע לכל מקום בחיפה בנסיעה קצרה מאד. לצורך השוואה, מי שמתגורר בכרמליה ועובד במת”ם ייסע בין 20 דקות ל-40 דקות בשעות העומס (בוקר) לעומת 4 דקות בלבד מגלי כרמל. ביציאה לעבודה בתל אביב, יוקנעם, נתניה, ניתן לחסוך בין 10 ל-20 דקות בבוקר, בהשוואה למרבית השכונות בחיפה.

בנוגע למחירים, מסביר אסף יעקב, כי "הדירות בפרויקט של אשדר בשכונת גלי כרמל הן זולות ב 300 עד 400 אלף ש”ח, בהשוואה לדירה מקבילה בחיפה. פערי המחירים מאפשרים לזוגות צעירים, אשר אוספים שקל לשקל, להגיע לרכישה של דירה חדשה במחיר בר – השגה.  אסף מזמין את הציבור להגיע לדירה לדוגמה ולשוחח עם הנציגים הנמצאים בשטח כל יום, ברחוב יצחק שמיר 14."

בשכונת גלי כרמל נבנות 1,800 יחידות דיור, כחלק ממהלך כולל שמוביל משרד השיכון, לתוספת של 5,400 יחידות דיור בטירת כרמל, במתחמים שונים. בפרויקט של אשדר ייבנו 3 בניינים המציעים דירות של 4 ו-5 חדרים וכן פנטהאוזים של 6 חדרים. בפרויקט עדיין נותרו דירות חדשות לרכישה.